הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים חשובה במיוחד במקרה של פגיעה בהן כתוצאה מהצטברות לכלוך וכתמים אשר פוגעים במראה שלנו ועלולים לגרור יחס של דחייה מצד הסביבה. מראה השיניים נחשף לעיני האנשים הסובבים אותנו בדיבור ובחיוך ולכן במקרים רבים לא ניתן להסתיר את השן החסרה ולמנוע מבוכה מיותרת. הלבנת שיניים בלייזר הפכה לתהליך מוכר ופופולרי בשנים האחרונות, והיא ידועה כמספקת תוצאות במהירות רבה. טיפול הלבנה בלייזר מסתיים לעתים בפגישה אחת במרפאת השיניים, אשר כוללת ניקוי, שימוש בתכשיר הלבנה מתאים ולאחר מכן החדרת התכשיר לתוך כותרת השן (אמאייל) באמצעות קרן לייזר.

כיצד מתבצע הטיפול?

הצלחת הטיפול להלבנת שיניים תלויה באפקטיביות של התכשיר (ג'ל) אשר מוחדר לכותרת השן. הג'ל כולל ברוב המקרים הידרוןגן פרוקסייד, חומר מבוסס חמצן, כאשר תפקידו של החמצן הוא לחדור לשכבות השן ולמחוק את הכתמים. לפני ההלבנה צריך לברר מהו מצב החניכיים והאם קיימת נסיגה משמעותית שלהם אשר מובילה לחשיפת שורש השן. במקרה כזה שורש השן לא יגיב להלבנה והרופא יצטרך למצוא פתרון אחר כמו ציפוי שיניים (למינציה). השיננית תנקה את השן ואז הרופא יתחיל בטיפול וידאג לפה פתוח של המטופל ומחסום על החניכיים כדי למנוע מהן מגע עם הג'ל. הג'ל יוזרק באמצעות מזרק מיוחד ולאחר מכן תופעל קרן הלייזר באמצעות ידית לייזר מיוחדת, ויחזור על התהליך עם התמיסה לפי מידת הצורך.

מהן התוצאות האפשריות?

תוצאות טיפול ההלבנה בלייזר משתנות בין מטופל למטופל. לא כל אחד יכול לעבור את הטיפול והאפקט משתנה בהתאם לאופי המטופל. רמת הכתם ורמת ההלבנה האפשרית נקבעות על ידי בדיקה אוראלית מקדמית. הלבנה אינה אפשרית אם יש חורים או מחלות חניכיים המונעות אותה ורק ניקוי שיניים יאפשר לבצע אותה. היא נחשבת אפקטיבית במיוחד מול כתמים שנגרמים מניקוטין או משקאות כמו יין או קפה.  ההלבנה אפקטיבית בדרך כלל לתקופה של שלוש שנים ויש לתחזק אותה במהלך התקופה וגם לאחר מכן.