מרפאת שיניים

מרפאת שיניים היא מקום העבודה של הרופא וצוות הסיוע שלו. למרפאת שיניים אנו מגיעים לצורך טיפול שיניים או בדיקה ולכן נהיה מעוניינים במקום נוח שבו יתבצעו הטיפול ו/או הבדיקה ללא חשש וברמת היגיינה מרבית. כלקוחות נהיה מעוניינים בצוות מקצועי ואדיב וביחס אישי שייתן מענה לכל בקשותינו וצרכינו. צוות המרפאה יכול לכלול רופא, סייענים/ות שיננית וטכנאי שיניים. אנשים שמנים או גבוהים במיוחד זקוקים לעתים לכיסאות מיוחדים ועליהם לברר מראש אם יוכלו לקבל טיפול במכשור שקיים במרפאה שבחרו. מרפאת שיניים מכילה גם כיסאות מיוחדים לרופא ולסייעת וכן שורה של כלים מקצועיים וחומרים מיוחדים לצורך טיפולים.

מדע חשוב להיבדק אצל שיננית?

בדיקה שגרתית אצל שיננית תסייע לנו רבות בשמירה על בריאות השן. אל השיננית אנו מגיעים כדי לברר מה מצב השן לסלק אבנית ולמנוע התפתחות מחלות אחרות. סילוק האבנית חשוב במיוחד שכן היא מצטברת על רובד השן (פלאק) כתוצאה מאבק וחיידקים ופוגעת בשן עצמה. אבנית גורמת לדימום, לריח רע מהפה ובשלב מתקדם לדלקת חניכיים שעלולה להתפתח למחלת חניכיים. שיננית גם תדריך אותנו כיצד לצחצח שיניים באופן אפקטיבי כדי למנוע הצטברות אבנית והתפתחות מחלות, ותטפל בשיניים רגישות שנפגעות משינויי טמפרטורה קיצוניים. כמו כן היא תדריך אותנו במקרה הצורך כיצד להשתמש במברשת מיוחדת, חוט דנטאלי או מי פה.

מכשירים למרפאת שיניים

 

מרפאת שיניים נזקקת לציוד רב כדי שהרופא והשיננית יוכלו לבצע שורה ארוכה של טיפולים. היחידה הבסיסית כוללת כיסאות מתאימים למטופל לרופא ולסייעת, ובין המכשירים הבולטים נמצא מקדחים, חומרי אלחוש והרדמה, חומרים לטיפול שורש (פוצרים, פיני נייר, עוקרי עצב וכו'), חומרי חיטוי ושמנים, כלי יד דנטאליים (צבת, מראות, מספריים, קיורטות סקיילר ועוד), כלים לרפואה משמרת (סתימות אמלגם, סתימות זמניות, סתימות קומפוזיט, מטריצות, מצעים דנטאליים, חומרים מבודדים, טריזים ועוד). חשוב גם שבמרפאה תהיינה מראות מתאימות ואביזרים לצילומי רנטגן שתכליתם לאבחן את מצב השן ואת הצורך בסתימות, עקירות או טיפולי שורש.