רפואת שיניים בתל אביב

רפואת שיניים מכילה את הכללים והטיפולים לשמירה על בריאות השן. הקפדה על הכללים האלה תוביל אותנו למצב תקין של השיניים ותמנע בעיות מיותרות או צורך מתמיד בטיפולים יקרים ואף בעקירת שיניים ופגיעה במראה הפה. רפואת שיניים בתל אביב כוללת מספר רב של אפשרויות החל מרופאים במסגרת קופות החולים וכלה ברופאים פרטיים, שחלקם בהסדר עם קופות החולים בהתאם לסוג הביטוח שרכשנו. ניתן לקבל בתל אביב את כל הטיפולים העיקריים ובהם ניקוי השן, רפואה משמרת, רפואה משקמת ואסתטיקת פה ולסת.

מהי רפואת שיניים משמרת

רפואת שיניים משמרת נועדה לשמר את השיניים שלנו עד כמה שניתן מבלי להזדקק לעקירות והשתלות שיניים. תחזוקה שוטפת יעילה עשויה למנוע את הצורך בטיפולים יקרים לאורך זמן. הטיפולים המשמרים הנפוצים והמוכרים ביותר הם סתימות וטיפולי שורש. רופא מומחה ברמה גבוהה יוכל להציל גם שיניים שנחשבות מיועדות לעקירה. סתימות מיועדות לחורים שנוצרים בשן בשל מחלת העששת. החלק המוחדר לשן נקרא אמלגם (מתכת) או מרוכב (קומפוזיט), שצבעו כצבע השן. הסתימות אמורות למלא את החלל ולמנוע את הצורך בטיפולי שורש לאחר התפתחות עששת חריפה, אשר פוגעת במוך השן. כמו כן מבצע הרופא "סתימות לבנות", אשר נועדו לשיניים קדמיות בעיקר מסיבות של אסתטיות ומראה השן. טיפולי השורש נדרשים כאשר יש פגיעה במוך השן, השכבה הפנימית שלה, הכוללת עצבים וכלי דם. טיפול שורש נועד להסיר את הרקמה הדלקתית ולאפשר את המשך תפקודה של השן ללא צורך בעקירה.

מהו יישור שיניים?

יישור שיניים הינו תחום ברפואת השיניים ובשמו הלועזי אורתודנטיה. הוא מתבצע בילדים ומבוגרים באמצעות מכשירים המודבקים על השיניים וכן מכשירים שניתן להסירם. המכשיר הבולט הוא סמכים ממתכת אשר דבוקים לשיניים ומחוברים בחוט בעזרת גומיות. הפונקציה שלהם היא יישור השיניים באמצעות הפעלת לחץ עליהן ותנועה שנגרמת כתוצאה מכך. אופי הטיפול ייקבע על ידי האורתודנט לאחר קבלת נתוני צילומי הרנטגן ונתונים מספריים על היחסים בין הלסתות והשיניים. מדובר בדרך כלל בטיפול ארוך שמסתיים לאחר יותר משנה.